Enamik ettevõtteid teostab mingil kujul andmete varundamist, kuid tihti varundatakse oma andmeid samasse serveriruumi, kus hoitakse ka originaale. See aga ei säästa andmeid tulekahju, serveri rikke ja varguse vms eest. Ohutum on varundada andmeid pilvetehnoloogia abil originaalasukohast kaugemal. Lisaks räägib pilvekeskkondade kasuks nende kiire ja turvaline käsitlemine, pidevalt kasvavad funktsioonid ning võimalus juhtida ise kõigi andmete elutsükleid ning neid struktureerida.
Pilves olevatest andmetest saab luua korrektsed struktureeritud baasid, selekteerida eraldi olulisemad ja ebaolulisemad või passiivsed ja aktiivsed andmed ning neid vastavalt majutada. Paljudel asutustel, näiteks tervishoiu- ja finantsasutustel on sageli kohustus hoida teatud dokumente aastakümneid ja kauemgi – see nõuab meeletut taristut, pädevust ja investeeringuid. Pilvevarundusega saab ettevõtja olla kindel, et aastatega kogutud andmed, failid, kliendibaas ja dokumendid jäävad alles ka siis, kui juhtub õnnetus.
Samuti on Elioni Pilvevarunduse ja taasteteenus suurepärane lahendus täna ringi liikuvate viiruste, eriti viimasel ajal kõneainet pakkunud krüptoviiruste kaitseks. Kuna varundatud andmed on ettevõtte põhisüsteemidest eraldatud ning teises formaadis, kui algupärased andmed, siis viirused neile andmetele otseselt ligi ei saa. Samuti on varundatud andmetel mitmeid minevikuversioone ja see võimaldab andmeid ka halvima juhtudes taastada.
Tänapäeval levinud pilvedest kättesaadavad kettad, mis on arvutite failisüsteemidega ühendatud, selliste viiruste eest ei kaitse ja nendel ketastel asuv info on sama haavatav, kui lokaalses masinas.
Kuidas pilvevarundus toimib?
Pilvevarunduse kasutaja andmetest tehakse automaatselt koopiad, vahet pole, millist seadet või platvormi klient kasutab. Varundamiseks on vajalik vaid internetiühendus, mille kaudu jõuavad kõik varundatavad andmed Elioni turvalisse serverisse. Pilveserverites on tagatud selle teenuse laitmatu toimimine, millele lisandub eriti kõrgel tasemel turvalisus – iga kliendi andmed krüpteeritakse juba alguspunktis ning võti nende haldamiseks on ainult kliendil.
Pilvevarundus annab uued võimalused informatsiooniga opereerimiseks, näiteks saab hea ülevaate oma liigsetest ja ebavajalikest andmetest ning infot struktureerida vastavalt vajadusele. See paneb ettevõtjaid mõtlema, milliseid andmeid nad toodavad, mis on neile üldse vajalik ning kuhu see info lõpuks jõuab. Kas kõike on tarvis säilitada? Ja miks hoida passiivinfot oma kallites serverites, kui seda saab mugavalt ja soodsamalt mujale talletada?
Iga ettevõtte jaoks on hädavajalikuks teenuseks taasteprotsesside automatiseerimine ning testimine. Probleemid sünnivad ikka ootamatult ning enamasti pole neid kunagi läbi mängitud. Seega ei saa te oma füüsilisi servereid kasutades kuidagi kindel olla, et te õnnetuse puhul oma andmed tagasi saate. Elioni spetsialistid pakuvad võimalust teostada taasteprotsesside raames pidevalt teste, aidates luua taasteplaane ja mängides läbi reaalseid stsenaariume, kus leitakse üles protsesside nõrgad kohad ja automatiseeritakse inimtööd nõudvad tegevused. Kui klient peaks ära kaotama oma mobiiltelefoni või tahvelarvuti, mis sisaldab olulisi varundatud andmeid, on lihtne kaugjuhtimisega info kaasaskantavast seadmest kustutada. Olgu märgitud, et lisaks suurtele ettevõtetele ja kontsernidele on need teenused kättesaadavad ka keskmistele ning väikestele firmadele.